dentysta

Dziecko u dentysty

Stomatolog, to bardzo niewdzięczny zwód, potocznie nazywany też dentystą. Przed laty na samom myśl o pójściem do tego specjalisty, włosy stawały dęba. Wielu dorosłych ludzi na tak nawet już do końca życia i nie potrafi przezwyciężyć swoich obaw. Przyczyną takiego stanu rzeczy ,może byś stomatolog z dzieciństwa, który był okropny. Kiedyś w każdej szkole był stomatolog, a wizyty były obowiązków, zdarzało się nawet, że odbywały się w czasie zajęć. Jeżeli w danej placówce oświatowej specjalista okazał się kimś (potocznie zwanym ) rzeźnikiem, można było takiego młodego człowieka zrazić na całe życie. Na szczęście dla wielu osób, zrezygnowano z obecności stomatologa w szkołach. W niektórych jednak, jak również w szkole podstawowej do której ja chodziłam, przeprowadzane były jedynie wizyty kontrolne. Po których dostawało się skierowanie do stomatologa, ale wybór lekarz był decyzją każdego rodzica.

Obecnie lekarz stomatolog, stara się zrobić wszystko, aby nie zrazić młodego człowieka do siebie. Pierwsze wizyty u dentysty najczęściej powinny być już w jak najmłodszym wielu. Tak aby pierwsze kontakty z dentystą były u mamy na kolanach, pozwala to na dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Lekarz stomatolog stara się odnosić do takiego dziecka w odpowiedni sposób, tak aby wzbudzić zaufanie. Pozwoli to na dobrą współprace takiego dziecka z lekarzem, podczas późniejszego leczenia.

Dodatkowymi atrakcjami mogą być prezenty, związanie oczywiście z profilaktyką. Często do gabinetów przychodzą różne gadżety przesyłane przez producentów na przykład past do zębów. I takie rzeczy, lekarz może wykorzystać jako zachętę do odwiedzenia gabinetu. Dla dziecka otrzymanie chociażby kubeczka do mycia zębów, jest niesamowitym przeżyciem. Ponadto po  rozpoczęciu leczenia, lekarz stomatolog może zaproponować różnego rodzaju atrakcyjne dla dziecka wypełnienia. Mam tu na myśli szeroką gamie kolorów, pozwalającą na umieszczenie w każdym zębie innego wypełnienia. Gdy dziecko ma coś takiego w buzi może pochwalić się kolegą, co spowoduje chęć kolejnej wizyty u stomatologa.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *