dentysta

Implanty a komfort życia

Jedno z największych praktycznych znaczeń ma dla pacjenta komfort użytkowania, implant jest bardzo zbliżony do komfortu użytkowania własnych zębów i stanowi wielką przewagę nad wszystkimi  istniejącymi rodzajami ruchomych uzupełnień protetycznych. Estetyczną i funkcjonalną alternatywą dla implantu, o zbliżonym komforcie używania, jest most protetyczny oparty na zębach naturalnych. Jednak, jak wcześniej już wspomniano, jego wykonanie wymaga oszlifowania zębów własnych. Most protetyczny ma ograniczone zastosowanie, gdyż nie może sięgać po za ostatni ząb pacjenta w łuku.

Tym niemniej most bardzo często zakłada stomatolog który zastępuje implanty u osób, u których leczenie implantologiczne jest niewskazane. Wciąż również pozostaje rozwiązaniem o wiele tańszym. Przeciwwskazania do leczenia za pomocą implantologii dzielą się na względne a także na bezwzględne. Do przeciwwskazań tak zwanych bezwzględnych należą ciężkie choroby ogólnoustrojowe takie jak między innymi alkoholizm, nowotwór i cukrzyca, choroby psychiczne i jak brak higieny w stosunku do jamy ustnej. Do jednych z największych przeciwwskazań zalicza się między innymi palenie papierosów, choroby układu krążenia, nie leczone wady naszego zgryzu, które uniemożliwiają prawidłowe leczenie i założenie implantów, niezakończony okres wzrostu, różne para funkcje na przykład obgryzanie ołówka bądź paznokci, niedostateczną ilość kości w miejscu zaplanowanego wszczepu.

Każde przeciwwskazanie względne stwierdzone wcześniej u pacjenta chirurg implantolog indywidualnie ocenił pod kątem potencjalnego negatywnego wpływu na przebieg całego dalszego leczenia.  Każda sytuacja, która jest kliniczna wymaga indywidualnej oceny i innego postępowania u każdego z pacjentów. Dla osób, które planują leczenie implantologiczne zalec się wcześniejszą konsultację pacjenta, podczas której implantolog przeprowadzi rozmowę wstępną w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i powikłań mogących zagrozić życiu pacjenta

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *