dentysta

Planowanie implantów zębów

Liczba przewidzianych wcześniej w planie leczenia implantów nie zawsze równa się z liczbą brakujących pacjentowi zębów. W przypadku dużo większych braków, wprowadza się jednak mniejszą liczbę implantów nazywanych inaczej wszczepami śródkostnymi i na nich z kolei wykonuje się właściwą liczbę koron protetycznych w postaci tak zwanych mostów protetycznych. oczywiście takie rozwiązanie w niczym nie ustępuje komfortowi i estetyce rozwiązania jeden implant równa się jedna korona, a jest wręcz bardzo racjonalne z ekonomicznego punktu widzenia, pozwalając o wiele ograniczyć ostateczny koszt końcowy leczenia.

Implantologia często również wynika z warunków klinicznych, kiedy ilość udostępnionej kości każe ograniczyć liczbę wszczepów lub ilość miejsca pomiędzy zębami nie umożliwia zachowania właściwej, wymaganej odległości między zębami. Na żadnym z etapów leczenia nie może zdarzyć się sytuacja, w której pacjent musiałby wyjść z gabinetu bez zęba. W oczekiwaniu na ukończenie procesu osteointegracji pacjent stosuje dotychczasowe uzupełnienie protetyczne lub wykonane się jeszcze przed implantacją tak zwane uzupełnienie tymczasowe (może być noszone przez pacjenta do trzech miesięcy), które jest zakładane tuż po ukończeniu zabiegu i po każdej następnej wizycie.

Natomiast Ci pacjenci, którzy posiadają niewidoczne braki w odcinkach bocznych, bardzo często sami rezygnują z protez tymczasowych, pozostawiając nieuzupełniony jeszcze brak do czasu wykonania ostatecznej korony na obecnym implancie. Z praktycznego jednak punktu widzenia po wprowadzeniu implantu i  całkowitemu wygojeniu rany pozabiegowej dla pacjentów nic się raczej nie zmienia, gdyż implant jest ukryty, przykryty dziąsłem a luka międzyzębowa wygląda jak dotychczas. W przypadku korzystania z implantów stosuje się podstawowe zabiegi higieniczne takie jak: mycie zębów najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym spożytym posiłku oraz codzienne czyszczenie nitką przestrzeni międzyzębowych. Należy także raz na pół roku zgłaszać się na przegląd stomatologiczny i regularnie usuwać kamień na zębach. Dla osób mających implanty stosowanie nici dentystycznej jest bardzo ważne.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *